• Λογική VS Καρδιά

• Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
 #126  από melina_kara
 15 Απρ 2016, 13:56
Που ακριβώς βρίσκονται τα όρια;; Μήπως δεν τα βλέπουμε επειδή απλώς τα ξεπερνάμε;;
Είναι γνωστό ότι τον πρώτο καιρό ο έρωτας δε σε αφήνει να δεις τις διαφορές.. Με το αγόρι μου είμαστε τρία χρόνια μαζί και δυστυχώς έχουμε φθάσει στο σημείο να τσακωνόμαστε πάρα πολύ συχνά για απλά καθημερινά πράγματα. Μας χαλάει η διάθεση, στεναχωριόμαστε, απομακρυνόμαστε και ο μόνος τρόπος να τα ξαναβρούμε είναι το ερωτικό κομμάτι όπου ανέκαθεν ήταν το αλατοπίπερο στη σχέση μας. Με προβληματίζει γιατί δεν έχω μπει στη διαδικασία να φλερτάρω με κάποιον άλλον αλλά από την άλλη νιώθω αρκετές φορές στεναχωρημένη. Είμαι ήδη 30 χρονών και δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω υπομονή και να αφήνω το χρόνο να περνάει έτσι μέτρια. Από την άλλη τον αγαπώ πολύ (3 χρόνια είναι αυτά ) και νιώθω ότι με ελκύει πολύ.. Αν ήμουν σε μικρότερη ηλικία θα το άφηνα να κυλήσει όπως είναι μέχρι να είμαι σίγουρη ότι θέλω να χωρίσουμε αλλά τώρα έχω στο μυαλό μου τον γάμο, τη δημιουργία οικογένειας.. Είναι κατάλληλες οι συνθήκες για κάτι τέτοιο;;;
 #233  από ανεπανάληπτη
 25 Ιουν 2016, 14:42
Οι καβγάδες και όλα αυτά που δείχνουν πως ο έρωτας πέρασε δεν είναι τόσο όμορφο. Το μυστικό κατά την γνώμη μου για μια μακροχρόνια σχέση είναι να διεκδικεί ο ένας τον άλλον καθημερινά χωρίς να θεωρείται ο άλλος δεδομένος. Καλό θα ήταν να το συζητήσετε και να βρείτε μαζί τι φταίει και μια λύση.
 #238  από anetos
 01 Ιούλ 2016, 11:30
Εγώ αντίθετα αν δε την θεωρώ δεδομένη νιωθω οτι ειμαι εντελως ελευθερος να ψάχνομαι για κανένα 18χρονο πιπίνι.Νομιζω δεν χρειάζεται ο γάμος για να δέσει η σχέση.Ο γαμος ειναι η μανια του ανασφαλη κ του συμεροντολογου-ιδιοτελη.Δείτε το Σακη Ρουβά 4παιδιά εχει και δεν εχει παντρευτεί ακόμα.Οσο για σενα φιλη μου αφου το ψιριζεις κ εχετε ηδη ψιλοπροβλημα αστο να παει αστο οδευετε κατευθειαν για τα δικαστηρια λιγο μετα το γάμο
 #496  από triantafullo91
 31 Οκτ 2017, 06:33
eimai akoma erwteumeni me enan prwhn mu alla ton xwrisa kai exw alli sxesh edw kai 9 mines alla koitaw na 3erw ti kanei o prwhn ti mporo na kanw exw logiki se auto alla i kardia mu zhtaei ton prwhn ti kanw?? :roll:
 #528  από Donatella
 12 Φεβ 2018, 18:24
Προχωρα παρακατω. Δεν εχει νοημα να γυρνας στα παλια ποσο μαλλον οταν ηταν δικη σου επιλογη να χωρισετε. Προσπαθησε να επικεντρωθεις στην τωρινη σου σχεση και μην ασχολησε αλλο με το τι κανει ο πρωην. Δεν εχει νοημα εφοσον η σχεση σας εχει τελειωσει και βρισκεσαι σε αλλη . ;)