• Γιατί να μείνεις με τον ίδιο άνθρωπο για όλη σου τη ζωή;

• Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
 #129  από katia81988
 15 Απρ 2016, 14:20
Βρε κορίτσια θέλω να μοιραστώ το προβληματισμό μου. Από τα 19 μπήκα σε μια σχέση.Ο φίλος μου ήταν 25. Είμαστε μαζί 9 χρόνια.. Έχουμε συζητήσει περι γαμου και τώρα τελευταία όλο και πιο έντονα. Η αλήθεια είναι ότι είμαι κάπως προβληματισμένη. Σκέφτομαι ότι είναι η πρώτη μου σχέση, ότι δεν έχω ζήσει με κάποιον άλλο άνθρωπο για να δω πως είναι, να μοιραστώ εμπειρίες μαζί του, να έχω κάνει την επιλογή μου συνειδητά. Με τρομάζει ότι για την υπόλοιπη ζωή μου θα είμαι με το ίδιο άνθρωπο. Και αν μου έρθει στα 40 αυτό που σκέφτομαι τώρα πιο έντονα ;; Και αν έχουμε και παιδιά θα είναι πολύ δυσάρεστο και πολύ εγωιστικό εκ μέρους μου. Από την άλλη βέβαια τον αγαπώ πολύ, με ελκύει, με καλύπτει και δε θα ήθελα να το χαλάσω όλο αυτό.Με προβληματίζει τόσο πολύ το μέλλον.. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;
 #130  από queen12345
 15 Απρ 2016, 14:29
Σαν πολύ δεν ταλαιπωρείς το μυαλό σου θα έλεγα εγώ; Τον θες αυτόν τον άνθρωπο στη ζωή σου; Μόνο εσύ ξέρεις πως νιώθεις για εκείνον. Το κριμα θα είναι να σε αγαπάει και να απληγωθεί και εκείνος. Γι αυτό αποφάσισε τι θέλεις και εσύ από τη ζωή σου το συντομότερο!!! :)
 #178  από anetos
 09 Μάιος 2016, 17:36
Το ότι αναρωτιέσαι από τώρα με ωθεί να σου πω τελείωσε ήδη η σχέση η νομιιζεις δεν εχει όλο το πακετο κ ψαχνεσαιΑπλά είσαι πονηρούλα κι επειδή δεν έχεις κατι άλλο καλό και σιγουρο ωστε να την κοπανήσης με ασφάλεια και καθεσαι ακόμα..Λες οτι τα εχετε 9χρονια αρα είσαι 28χρ οπότε ξερεις οτι αν τον χασης χωρις να βρεις καποιον που να θελει να σε κρατηση σε λιγο η μανα σου θα σε λεει γεροντοκορη οποτε φοβασαι.Κανε μια χαρη στο παλικαρι και παρατησε το μπας κ βρει καμια που να μη ψαχνεται.Αν μεινεις επειδη αυτος θα το εχει καταλαβει πως νιωθης κι ας μη στο λεει θα το πληρωσεις ακριβα καποια στιγμη ειδικα αν ειναι εμφανισιμος.Θα τον δεις όταν θα εισαι 35αρα με καμία 19χρονη καλλονη και θα σκούζης και θα βριζεις αλλά θα είναι αργα.Οι άνδρες ξέρεις μολις χορτασουν θυμιθούν τη συμπεριφορα σου συνελθουν κ καταλαβουν οτι ο ανδρας έχει ερωτική αξια για περισσοτερα χρόνια απο τη γυναικα παρατανε τη ληγμένη κ παιρνουν το 19χρονο πιπινι αγκαλια κι αλωνιζουν σε παραλιες βουνα...
Τελευταία επεξεργασία από anetos και 27 Αύγ 2018, 23:19, έχει υποστεί επεξεργασία 1 φορά/ες συνολικά
 #179  από anetos
 09 Μάιος 2016, 17:47
Η αλήθεια είναι ότι είναι πολυ δυσκολο ειδικά για τον άνδρα να μεινει με την ιδια γυναικα όλη τη ζωη του εκτος άν είναι παρα πολυ νεότερη η γυναίκα όποτε νομιζω σπανια ξεκολας απο μια που μπροστα σου θα ειναι παντα πιπινι
 #227  από RoxanneLeona
 12 Ιουν 2016, 17:34
Εγω ξερω οτι απο την στιγμη που μπαινεις σε μια σχεση, μπαινεις ετσι ωστε να ζησεις 'για παντα' με αυτον η τουλαχιστον ετσι νομιζεις. Οπως και να χει δεν μπαινεις σε ολοκληρη διαδικασια για πλακα. Αυτο που παθαινεις λεγεται overthinking. Σκεφτεσαι τα πραγματα υπερβολικα και δεν ζεις το τωρα. Ειμαι σε σχεση 2 χρονια, ειμαι 23 οπως κια εκεινος και ειμαι η 1η του σχεση.Και προσεξε οχι η 1η του μεγαλη σχεση, απλα η 1η του σχεση. Σεξουαλικες εμπειριες ειχε μονο 2 ενω εγω πανω απο 6. Οταν μπηκα λοιπον στην σχεση αρχισα να σκεφτομαι το ιδιο πραγμα. Για εκεινον ομως. Και αν δεν με θελει πια?Και αν θελει και αλλες εμπιεριες μεγαλωνοντας? Και αν το ενα και αν το αλλο. Αλλα αυτα με εφαγαν. Καθομουν και στενχωριομουν για ενα αν.Και στην τελικη να σ πω κατι? Αστο να γινει,Αν περνας καλα, κρατας συνεχεια αναμμενη τη σχεση και αγαπιεστε θα πανε ολα καλα.
 #229  από anetos
 13 Ιουν 2016, 23:28
Κι εγω της αποψης '''ζησε το χωρις αγχος ανασφαλεια αγωνια σκεψεις αρνητικες κι όσο κρατηση οσο περνας καλα κι αν δεν κρατηση για παντα θα εχεις περασει μια ωραια φαση που τελειωσε κ πας παρακατω.Απλα καποιες καποιοι εχουν εμμονες η βολευονται κ δεν θελουν να χασουν την βολη τους η ακομα χειροτερα σκεφτονται τι θα πουν πως θα το δουν οι ηλιθιοι.Μια σχεση στις 10000 ειναι πετυχημενη για πολυ κι αυτη με συνεχεις υποχωρησεις καποιου απο τους 2 όλοι οι αλλοι μενουν μαζι κυριως απο συμφερον και με υποκρισια
 #230  από ανεπανάληπτη
 25 Ιουν 2016, 14:28
Περνάς όλη τη ζωή σου με έναν άνθρωπο γιατί εσύ τον επέλεξες αυτόν, εσύ τον αγάπησες, τον ερωτεύτηκες. Αν δεν θέλεις να ζήσεις μαζί του σημαίνει πως δεν τον θέλεις τόσο τελικά... (γνώμη μου)
 #537  από anetos
 10 Μαρ 2018, 07:21
Η πειρα μου μου λέει ότι στη πορεια της ζωης αν δεν εισαι του ότι ναναι ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου τα ατομα που θα νιωθης πολυ καλα μαζι τους και θια σε ανεχονται...Οταν βρεις λοιπον κατι καλό κάτσε καλά.Ειδικά οι γυναίκες λόγω που λήγουν νωρίς κι ας βαφουν τα μαλλια τους μη καβαλάτε καλάμια γιατι μετα τα 33 σας χρονια μονο στερημενοι κ παμφτωχοι θα σας ανεχθουν μιας και ολοι οι ανδρες μετα τα 33 τους αρχιζουν να θέλουν νεαρούλες κι ας μη το παραδεχονται.Δεν το λένε οι υποκριτές αλλά μολις τους κάτσει ειδικά οι εμφανισιμοι θα σας αδειάσουν .Ο Κ.Βουτσας στα 86 πηρε 33χρονη κ πριν μεαρκετα νεοτερες του πηγαινε.Ολοι Βουτσαδες ειμαστε ειδικα οσοι μας παιρνει απλα υποκρινομαστε ώσπου να μας κάτσει.Ασε που μετά τα 33 η μήτρα που δεν ξαναεχει κανει παιδι δεν πιανει ευκολα παιδι κ δεν ειναι κ υγιές να γεννηθει το παιδι απο γερικη ή αγριεμενη μητρα που θα τη ταραξουν συνηθως στα χημικα για να λειτουργησει....Οσε λοιπον θέλετε παιδι αφηστε τις μαγκιες κ καθιστε καλά.Εγω δεν εχω συμφερον το γιο τον εκανα χωρισα κ τωρα χαλαρα νέος ειμαι και ψαχνω το καινούριο φρεσκο νεαρό κεφάτο πιπινάκι που θα με κανει να πεταω.Ξέρω θα με μισητε που σας τα λέω αλλά οι εξυπνες θα με ευγνωμονητε που σας ανοιγω τα ματια μοναδικος αναμεσα σε ψευτες που σας δουλευουν κ σας πληγωνουν χειρωτερα στη πρωτη ευκαιρια