• Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

• Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
 #76  από anita
 01 Απρ 2016, 17:54
Ποτέ μη λες ποτέ σε αυτή τη ζωή..μεγάλη κουβέντα! Εδώ και 6 μήνες έχω γραφτεί σε μια σχολή χορού! Μόλις αντίκρισα τον δάσκαλο, για κάποιο λόγο δεν μπορούσα να ξεκολλήσω το βλέμμα μου! Είχε αυτή την αύρα αυτοπεποίθησης, μια απερίγραπτη γοητεία! Ήταν φανερό ότι δεν ήταν της ηλικίας μου αλλά όποιον και να ρώταγα κανείς δεν μπορούσε να προσδιορίσει την ηλικία του.Γύρα στα 35 φανταζόμασταν όλοι!Ζούσα έναν πλατωνικό έρωτα περιμένοντας το μάθημα χορού μαζί του πως και πως, ώσπου ήρθε η ώρα του πάρτι της σχολής! Δεν με άφηνε στιγμή..χόρευε μόνο μαζί μου!!Στον τελευταίο χορό μας μου ψιθύρισε στο αυτί ότι δεν μπορεί να με βγάλει λεπτό από το μυαλό του!Είμαι μόλις 23 και εκείνος ...42! Τι θα γίνει αν το μάθουν οι δικοί μου;! Φοβάμαι πολύ γι αυτό που νιώθω!Τελικά ο έρωτας έχει ηλικία;
 #231  από ανεπανάληπτη
 25 Ιουν 2016, 14:33
Κατά τη γνώμη μου αυτοί οι έρωτες μετράνε και κρατάνε πιο πολύ από τους άλλους. Θα σου πω πως δεν είναι και το καλύτερο να γίνει κάτι μεταξύ σας αλλά αν το θέλετε και οι 2 θα γίνει. Θέλει προσοχή και όπως είπες οι γονείς σου δεν έχουν κανένα δικαίωμα να μπουν στην τόσο προσωπική ζωή σου!
 #239  από anetos
 01 Ιούλ 2016, 11:42
οι ελληνες γονείς σκεφτονται ηλιθια κ κανουν τα παιδιά τους πιο ηλιθια και δυστιχισμένα.Αν ο 42χρονος σε κανει ευτυχισμένη με αυτον να εισαι.Ας ήταν γιος πολυεκατομυριουχου κ ο ιδιοτελείς χωριατες στη σκεψη γονείς θα επαυαν να εχουν αντιρηση κ θα τον επαινουσαν κιολας.Εξαλλου δεν είσαι κ 16χρονων κοτζαμ γυναικα εισαι.Δεδομενου οτι η γυναίκα ληγει νωρίς απόλαυσε το τωρα που σε θέλουν όλοι πριν περασης τα 28 κ δε σε θελει ουτε ο 50αρης αν εχεις κ λιγο πλαδαρεψει
Τελευταία επεξεργασία από anetos και 10 Μαρ 2018, 07:32, έχει υποστεί επεξεργασία 1 φορά/ες συνολικά
 #538  από anetos
 10 Μαρ 2018, 07:52
Επειδη έχω ένα μικρο παιδί στις ΗΠΑ κ πηγαίνω κ καθομαι κ 30μερες το καλοκαιρι σας λέω ότι μονο στην Ελλάδα από τις δυτικές χώρες τα κανουμε τοσο δυσκολα όλα στον έρωτα κ βασανιζομαστε με ανοησιες κ κοληματα.Στις ΗΠΑ την πέφτουν σωρηδων 18χρονες και σε 50αρηδες.Η ντοπια γυναίκα δεν ειναι υποκριτρια ουτε τη νοιαζει ποσα χρηματα κερδιζεις για να σου δωθει.Δε μιλαμε για νεοφερμενες γκολντντιγκερς-συμφεροντολογες του LA μιλαμε για τις τυπικες αμερικανιδες λευκες μαυρες λατινες.Στις ΗΠΑ εχω δει ανδρα 195 υψος με γυναίκα 150 και γυναίκα 185cm με άνδρα 158 cm και ο μονος που τους σχολίασε ΄μέσα του ήμουν εγώ με την ηλιθια ανατολιτικη νοοτροπια.Αυτοι ηταν ευτυχισμένοι και οι γυρω δεν τους κοιτουσαν σα να ειναι κατι αξιοπεριεργο.Οι γονεις δεν επεμβαινουν ακομα κι αν η επιλογη της 18χρονης κορης τους ειναι ενας 70χρ με παιδια μεγαλυτερα απο το γκομενάκι αν με αυτον νιωθει καλα.Στην ελλάδα αμα η 18χρονη τα φτιαξει με μεγάλο σε ηλικια μεχρι και οι κολητες οι ξαδερφες επεμβαινουν να τους χαλασουν το ονειρο και δεν ειναι απο ενδιαφερον αλλα βρισκουν τη προφαση να επεμβουν για το καλό της δηθεν