• Προτάσεις για έξοδο- εναλλακτικά μαγαζιά

• Όλα τα εντυπωσιακά μέρη που αξίζει να επισκεφτεί κάποιος
Όλα τα εντυπωσιακά μέρη που αξίζει να επισκεφτεί κάποιος
 #73  από stella
 01 Απρ 2016, 17:45
Οικονομική δυνατότητα για καθημερινή έξοδο δεν υπάρχει!Τι καλύτερο λοιπόν από το να επισκέπτεσαι διαφορετικά, πρωτότυπα μέρη που θα σε μεταφέρουν σε άλλη εποχή, σε άλλη πόλη, σε άλλη διάσταση!!! Είμαι σίγουρη πως η Αττική και όχι μόνο έχει πολλά μαγαζιά - θησαυρούς που δεν τα γνωρίζουμε και που θα άξιζε να τα επισκεφθούμε. Ας μοιραστούμε λοιπόν, ανάλογα και με τον τόπο διαμονής μας τα top εναλλακτικά μαγαζιά που έχετε επισκεφθεί! Σε κάποιο άρθρο διάβασα για ένα μαγαζί στο Παγκράτι, όπου κάθε τραπέζι έχει την προσωπική του κάνουλα μπίρας. Πρωτότυπη και φανταστική ιδέα για τους λάτρεις της μπύρας!!Και το όνομα αυτού Βerlin by 5 drunkmen! Με ένα μεζεδάκι δίπλα ότι πρέπει! ;) :D
 #74  από filippos
 01 Απρ 2016, 17:46
Εγώ έχω να προτείνω το selfbar στο Γκάζι! Είχες ποτέ φανταστεί τον εαυτό σου barista? Ε, να η ευκαιρία! Ούτε εγώ μου το είχα!Υπό την καθοδήγηση του έμπειρου Barman φτιάχνεις τον καφέ σου- coctail σου ανάλογα με τις ορέξεις σου και αφού τεστάρεις τις ικανότητές σου πίσω από το μπαρ, σερβίρεσαι και μερικά nachos με cheddar, περνάς από το ταμείο και κάθεσαι να απολαύσεις το δημιούργημά σου υπό τον ήχο jazz μουσικών επιλογών!!Οι τιμές εξωπραγματικά χαμηλές με το απλό ποτό στα 4,5 ευρώ και το coctail γύρω στα 5,5. Α! Και να μην ξεχάσω σε συνεργασία με το Adventure Rooms στεγάζει το The Bar Case από όπου δύσκολα θα δραπετεύσεις! Αν σου αρέσουν οι προκλήσεις..selfbar με χίλια!