• Δύσκολη Σχέση

• Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
 #432  από Ιωαννα
 19 Απρ 2017, 18:55
Γειά σας είμαι η ιώαννα και ειμαι 18 χρονων. Τους τελευταιους 9 μηνες ζω κατι απιστευτο με τις δυσκολιες του ομως... Εχω σχεση με καποιον μεγαλυτερο απο μενα και μπορω να πω οτι ειμαστε αρκετα ερωτευμενοι. Το προβλημα μου ειναι οτι σε λιγο καιρο δινω πανελληνιες και δυστηχως η σχολη που θελω και που μπορω να φτασω ειναι εξω απ την αθηνα. Για να σας βαλω λιγο στο κλιμα το συγκεκριμενο αγορι το γνωρισα απο τον πρωην κολλητο μ τυχαια φυσικα και αμεσως αρχισε να με κυνηγαει,πεδευτηκε λιγο αλλα τελικα το καταφερε. Εγω γενικοτερα πολλες σχεσεις δεν ειχα ειτε επειδη δεν ειχα χρονο ειτε απο κατι προηγουμενο που μ εκανε να μην εμπιστευομαι κανεναν. Εκεινος το παει σοβαρα μα εγω θελω να φυγω και να ζησω τη ζωη μου,θελω να απολαυσω τη καθε μου στιγμη. Μου ζηταει να ειμαστε μαζι απο αποσταση αλλα για μενα αυτο ειναι αδιανοητο.. Δεν θελω ουτε κερατο να φαω κι ουτε να εχω το μυαλο μ συνεχεια σ εκεινον.. Τον αγαπαω πολυ μα δυστηχως τον γνωρισα σε λαθος εποχη της ζωης μ.. δεν μπορω να με φανταστω χωρις αυτον αλλα κι ουτε μπορω να αφησω τα ονειρα μου!!!! εσεις τι λετε? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 #434  από anetos
 22 Απρ 2017, 22:33
Και μονο που ψαχνεις αν πρεπει ή δε πρέπει να την κρατήσετε τη σχέση κ ψαχνεις δικαιολογίες αστο να πάει άστο.Δέν πειράζει που είναι μεγαλυτερος αλλά ειναι κ το θεμα των σπουδών που θα χαθήτε οντως δεν είναι η ωρα.Αν αυτος ειναι 40αρης κ φαν του γαμου θα βιαζεται να σε παντρευτη εσυ εχεις σπουδες αστο εντελως.Αν αγαπιοσαστε βεβαια θα βρισκατε λυση αλλα εσυ δεν το αγαπας.Τελειωσε τη τη σχεση.
 #436  από Ιωαννα
 23 Απρ 2017, 22:16
δεν ειναι ακριβως ετσι... δεν ειναι τοσο μεγαλυτερος ειναι 25 τον αγαπαω αλλα με τον τροπο του και τα λογια του το παει τοσο σοβαρα που εμενα αυτο με τρομαζει... το καλο ειναι οτι ορια δεν μ βαζει δλδ και με οποιον θελω μπορω να βγω και οτιδηποτε αλλο. νιωθω οτι δεν μπορω να το τελειωσω λες και ολα θα αλλαξουν.. σ ευχαριστω πολυ π μ απαντησες και οντως μπορει αυτο που νιωθω να μην ειναι αγαπη
 #439  από βασιλης
 24 Μάιος 2017, 02:32
Κοπελια το θεμα ειναι εσυ τι θες; Αν υπαρχει θεληση και σχεση απο αποσταση γινεται απο την αλλη αν εισαι χλιαρη αστο τσαμπα θα βασανιζεσαι να κρατησεις κατι με κακες βασεις. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι το συζητησεις με το αγορι σου.
 #441  από Νικολέττα
 30 Μάιος 2017, 18:20
Δεν μπορει να σε ακολουθησει..;
Εαν σε θελει τοσο νομιζω οτι θα μπορουσε να θυσιασει κατι για εσενα...!
 #465  από jocker
 15 Ιούλ 2017, 18:41
απ'τη στιγμη,που καθεσαι κ το σκεφτεσαι,κ ψαχνεις κ συζητας,αστο(αν δεν εχετε ηδη χωρισει).Αν ηταν δυνατα τα αισθηματα σου,δεν θα αμφεβαλες ουτε στιγμη.