• Μέσα κοινωνικής δικτύωσης- αιτία χωρισμού

• Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
Όσα θέματα αφορούν τις σχέσεις και τον έρωτα
 #89  από iro
 04 Απρ 2016, 12:29
Help mee plz!!!! Το αγόρι μου είναι ζηλιάρης εκ φύσεως, με αποτέλεσμα κάθε τόσο με αφορμή το fb (αιτήματα φιλίας-σχόλια σε φωτογραφίες- μηνύματα κλπ) να μαλώνουμε. Δεν είμαι ο τύπος κοριτσιού που δίνει δικαιώματα αλλά πραγματικά το fb δημιουργεί προβλήματα από το πουθενά. Σκέφτηκα να διαγράψω το προφίλ μου αλλά από την άλλη από εκεί ενημερώνομαι για τη σχολή μου και κρατάω επαφές με παλιούς μου συμμαθητές. Δε ξέρω τι να κάνω.. κωδικούς δεν έχω δώσει αλλά άμα φτάσουμε σε τέτοιο σημείο πιστεύω έχει χαθεί κάθε εμπιστοσύνη! Πως να το διαχειριστώ;;;;;
Τελευταία επεξεργασία από iro και 04 Απρ 2016, 12:33, έχει υποστεί επεξεργασία 1 φορά/ες συνολικά
 #90  από aliki
 04 Απρ 2016, 12:32
Μια ερώτηση.. εσυ κοπελα μου δηλαδη δεν ζηλευεις? Γιατι κι εγω άμα δω κανενα περιεργο αιτημα φιλιας η σχολιο θα μπω στη διαδικασια να χαλαστω και να ψαχτω..
 #243  από anetos
 01 Ιούλ 2016, 13:16
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ FB ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΩΣ ΖΗΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ FACEBOOK ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ.ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΣΩΣΤΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ Κ ΤΟΣΟ
 #376  από _Chrysa_
 29 Οκτ 2016, 05:30
Δεν έχουν όλοι FB φυσικά,1ον και 2ον δεν βλέπω κανένα θέμα στο να δει κάτι που μπορεί να του τραβήξει την προσοχή, από την στιγμή φυσικά που δε σε προσβάλλει κατηγορώντας σε για κάτι ανυπόστατο και η ζήλεια δεν είναι υπεβολική. Επίσης με βάση τη δικιά μου εμπειρία σχέση χωρίς εμπιστοσύνη είναι διαλυμένη και νομίζω πως όλοι θα συμφωνούσαν με αυτό...
 #440  από Νικολέττα
 30 Μάιος 2017, 18:19
Να εισαι σιγουρη πως η παθολογικη ζηλια μονο σε καλο δεν θα σας βγει. Εσυ θα αναγκαζεσαι να ακολουθεις τις επιλογες καποιου αλλου ειτε συμφωνεις μαζι του ειτε οχι μονο και μονο για να μην μαλωνετε. Κοψτο! Με ηρεμο και σταθερο τονο στην φωνη σου πες του οτι εσυ αυτον θελεις και κανεναν αλλον. Εξηγησε τους λογους οπως τους εξηγεις σε εμας οτι τον λογαριασμο σου τον θελεις για την σχολη σου . Στην τελικη...εσυ γιατι να μην ζηλευεις το δικο του προφιλ ; Εκεινος μονο αγορια εχει φιλους ..; Δεν νομιζω οτι θα κρατησει αυτο πολυ εαν συνεχισει ετσι..!